Není útulek, jako útulek

Není útulek, jako útulek

Mnoho lidí si po shlédnutí různých, převážně amerických filmů, představuje kočičí útulek jako depresivní místo, kde v jedné místnosti stojí sloupky a řady malých klícek, v nichž se choulí bezbranné a vyděšené kočky. Vede-li však kočičí útulek člověk, kterému na zvířatech záleží, vůbec to tak nemusí vypadat. Byli jste už někdy navštívit Kočičí depozitum Flíček?

zrzavé kotě

Kočičí depozitum Flíček

Toto depozitum, nebo chcete-li útulek, se nachází na Moravě, v malé vesničce kousek od Uherského Hradiště. Nevede jej žádná korporace, ani obec, ale dva velmi milí senioři, kterým na kočkách opravdu záleží. Klece zde naleznete pouze v jedné místnosti, a kočky jsou v nich umístěny pouze po nezbytně nutnou dobu léčení. Většina koček se tak volně pohybuje po obývacím pokoji, či v nejrůznějších oddělených místnostech vybavených škrabadly, průlezkami, i pelíšky, k nimž je vždy připraven i kvalitně oplocený výběh, aby se kočičky dostaly na čerstvý vzduch. Jedná se totiž o rodinný dům, který si majitelé upravují tak, aby co nejvíce vyhovoval kočkám. Rozděleny jsou pak dle povahy, stáří, ale také v případě kočičích přenosných nemocí, kdy musí být odděleny od zbytku. Ačkoliv jsou všechny kočky i kocourci kastrovaní, najdete zde koťátka, která jsou zachraňována před nebezpečím, a mnohdy i jistou smrtí. Momentálně je pak v útulku 120 koček, což je limit, avšak dobrosrdeční majitelé neváhají přijmout i kočku, která je v ohrožení života, a jejich pomoc potřebuje. 

černé kotě

Péče

O kočičky tak převážně pečují tito dva senioři, a to i přes nutnost práce, zkrátka jim věnují veškerý volný čas, bez nároku na dovolenou, a kvalitní odpočinek. S úklidem a kočičkami jim pak pomáhají dobrovolníci, financování si zajišťují prostřednictvím darů od lidí, i různých firem. Každý tak může přispět prostřednictvím transparentního účtu, či darem v podobě krmení, potřeb pro kočky, ale také úklidových prostředků, či dek. Finance jsou pak využívány na zlepšování podmínek pro kočičky, především ale na uhrazení účtů za veterinu, a krmení koček. Velmi také pomáhá, když si někdo jednu z kočiček adoptuje, a uvolní tak místo pro jinou, jelikož kvůli nezodpovědnosti lidí jsou kočky přemnožené, a ne všem se dostane pomoci.

You may also like

Domácí mazlíček druhá část

Domácí mazlíček druhá část

Zvířátko, o které se děti budou starat část druhá. Minule jsme si napsali o tom, jak je dobré sdělit dětem veškeré...

S dětmi do ZOO

S dětmi do ZOO

Svou vizáží hned při vstupu do Zoologické zahrady zaujme nejen děti, ale i dospělé, Dianin Kočkodan. Jeho druhové označení pochází, díky bílému...

Přivítejte letní sezónu s hladkými nožkami

Přivítejte letní sezónu s hladkými nožkami

U mužů je možná strniště sexy, ale u žen už nikoliv. Oholíte se večer žiletkou a během dne nebo druhý...

Back to Top