Kéž by byl koronavirus minulostí

V uplynulém období nás zrovna moc toho dobrého nepotkalo. I ti, kteří nejednou v minulosti snili o tom, jak krásné by bylo, kdyby nemuseli chodit do práce a mohli se povalovat doma, už toho po uplynulém období určitě mají plné zuby, a to, co všechno jsme museli nebo naopak nemohli, určitě nepotěšilo nikoho.
Zkrátka a dobře nevzpomínáme na dobu lockdownů souvisejících s koronavirovou pandemií ani trochu rádi. Vzpomínky na to, jak jsme žili, netěší určitě nikoho z nás. Stejně jako určitě není nikdo nadšený ani z toho, co ještě stále musíme dodržovat, aby se pokud možno aspoň udržel současný mírně optimistický stav věcí.

PCR testy

Dodnes jsme se s následky koronavirové pandemie zcela nevypořádali, dodnes máme v našich řadách relativně velké množství těch nakažených. A byť jich není ani zdaleka tolik, kolik jsme jich tu mívali ještě i před pár měsíci, pořád ještě nemůžeme být v klidu. Protože polevíme-li, může se tu ona pandemie rozvinout nanovo, i relativně nízký počet nakažených by stále ještě mohl onu infekci rozšířit.
A tak se určitě musíme snažit o boj s koronavirem i nadále.

testy na koronavirus

Třeba i tím, že budeme používat antigenní testy. Jakkoliv totiž tyto nejsou ani něčím, co by přímo jejich uživatele před nákazou ochránilo, jakkoliv tyto ani nevyléčí ty nakažené, mají svoji nespornou pozitivní úlohu. Díky takovým testům se může kdokoliv i sám lehce vyšetřit. A pokud přijde na to, že je pozitivní, tedy nakažený, může nejen zahájit vlastní léčbu, ale také uvědoměle zabránit tomu, aby se od něj nakazili další lidé.
A jistě mi dáte za pravdu, že to je důležité. Natolik důležité, že bychom se měli testovat. Protože čím více nemocných či bezpříznakových přenašečů koronaviru odhalíme a izolujeme do jejich úplného vyléčení, tím spíše se stane ona nepříjemná pandemie minulostí. Což si přejí určitě všichni rozumní lidé z našich řad.

You may also like

Populární hra

Akita-inu

Určitě Vám už taky někdy učarovalo toto krásné, ale zároveň zvláštní plemeno. V tomto článku se o něm můžete dozvědět...

Hledáte praktický kočárek ?

Hledáte praktický kočárek ?

Jako ideálním kočárkem pro naše děti, když jsou ještě malé, se již po desetiletí ukazuje takzvaná trojkombinace, která obsahuje tři...

K čemu je v bazénu zapotřebí tabletová sůl

K čemu je v bazénu zapotřebí tabletová sůl

Pořídit si bazén dnes není nic výjimečného, cenově dostupné jsou například nádrže nadzemní, kulaté, o průměru do čtyř metrů, s...

Back to Top