I na dovolené si můžete hlídat váhu a sportovat pravidelně. Jak si užít volno a nepřijít o pěknou postavu?

I na dovolené si můžete hlídat váhu a sportovat pravidelně. Jak si užít volno a nepřijít o pěknou postavu?

Snažíte se celý rok žít zdravě, jíte vyváženě a sportujete a pak přijde dovolená a ve všem najednou polevíte? To ale nemusíte. Stačí mít plán. 

I na dovolené si můžete hlídat váhu a sportovat pravidelně. Jak si užít volno a nepřijít o pěknou postavu? 

Dovolená je o tom, že si člověk chce hlavně odpočinout, navíc na dovolené si chceme užívat i dobré jídlo a tak trošku lenošíme. Pokud se ale po celý rok snažíte jíst zdravě, cvičit a pracujete na své postavě, jistě nechcete, aby jedna dovolená celé vaše snažení úplně potopila. Jenže i na dovolené se dá hýbat, klidně si pak můžete dopřát i dobré jídlo a užívat si volno. Jak na to, jak si sestavit plán, abyste stíhali sportovat a také se radovat? 

sportování na pláži

Plánujte každý den a začínejte ráno 

Ráno je i u moře příjemně a nebude vás brzdit vedro a sluníčko. Navíc i pouhá procházka po pláži hned z rána vám udělá dobře a nastartuje vám náladu na celý nový den. Můžete si klidně jít i zaběhat, a vždy je opravdu lepší začít ráno. Ještě před snídaní, než se dosyta najíte. Plánujte si to dopředu, řekněte si, v kolik vstane a nechte si několik minut na protažení a vyrazte. Můžete se vydat třeba i pro snídani do pekárny a podobně, každý ranní pohyb se počítá k dobru. Pokud navíc bydlíte v hotelu, jistě u něj je i bazén. Nebo běžte plavat do moře, ranní plavání je možná tou nejlepší aktivitou, která se pro letní dovolenou perfektně hodí, a vy nevyjdete z formy. 

lidé u moře

Příliš si nezakazujte 

I když jste na sebe normálně přísní, na dovolené byste nemuseli. Takže si více povolte, ale nahraďte si všechno pohybem. Plavání, ale i právě procházky třeba po památkách jsou ideální. Pokud máte sebou auto, nevyužívejte ho tak často a opravdu se snažte chodit pěšky. Více toho poznáte, navíc se pak nebudete muset ani tolik hlídat v jídle. Je těžké odolat a někdy je to i škoda. Navíc i dobré jídlo může být zdravé a výživné. Stačí dobře vybírat, u moře například vybírejte hlavně ryby a mořské plody, najdete tam pestrou nabídku a všechno bude hlavně čerstvé. 

Využívejte i nabídku kolektivních zážitků a vyzkoušejte třeba i vodní sporty, které si u nás doma běžně vyzkoušet nemůžete. Užijete si přitom i zábavu třeba s dětmi. 

You may also like

Jak vybírat obojek pro psa?

Jak vybírat obojek pro psa?

Předtím, než si domů přivedete nového psího mazlíčka, je zapotřebí vyřešit celou řadu věcí. Je třeba mu nachystat místo...

Lukostřelba jako hobby?

Lukostřelba jako hobby?

Kdysi se lukostřelba považovala za lovecké a vojenské umění, dnes je tato činnost sportem. Cílem je střelit co nejpřesněji z...

Back to Top