Ubytování v Čenkovicích vůbec nemusí být nudná záležitost

Ubytování v Čenkovicích vůbec nemusí být nudná záležitost

Přemýšlíte, kam letos nebo příští rok na letní či zimní rekreační pobyt? Co takhle vyrazit do hor? Je tu čistý vzduch, krásná příroda, daleké výhledy a hlavně klid od městského shonu. Nemusíte vycestovat až do italských Dolomitů, abyste prožili báječné chvíle volna, zajímavé prostředí vás přivítá i východní cíp Orlických hor.

Divoká Orlice

Čenkovice se nachází ve výhodné poloze pro zimní rekreační pobyt i pro aktivity v teplém období roku. Naleznete je na úpatí Bukové hory ve východní části Orlických hor, a tvoří pomyslný předěl mezi Orlickými horami a Králickým Sněžníkem. Zároveň nejsou daleko od některých vyhlášených středisek v Jeseníkách a tak máte možnost, jestliže si zajistíte ubytování v Čenkovicích, vydat se odtud na výlet za sportem či krásami přírody do jiných míst na severu Česka.

Orlické hory

Ubytování v Čenkovicích využívají především lyžaři, kterým vyhovuje krátká vzdálenost hotelových apartmánů či rodinných penzionů od sjezdových a běžeckých tratí. Lyžařský areál v sobě sdružuje svahy na severozápadní straně Bukové hory, směřující do Čenkovic, a jihovýchodní tratě obsluhované sedačkovou lanovkou z Červené Vody. Platí zde jednotné skipasy a tak můžete podle vlastního uvážení, fyzické kondice a lyžařských schopností střídat více terénů, což je ostatně doménou velkých horských středisek v celé republice.

Neměli bychom ovšem zapomínat ani na letní dovolené a prázdniny, kdy sem míří nadšenci horské cykloturistiky. Vydáte-li se odtud do Orlických hor, doporučujeme navštívit vodní nádrž Pastviny, Rokytnici a Říčky a přes Zdobnici pokračovat směrem na Deštné.

Pro cyklisty jsou nachystány atraktivní značené stezky i v Králickém Sněžníku směrem na Dolní Moravu či Hynčice pod Sušinou, a nudit se jistě nebudete ani v Hrubém Jeseníku v Karlově pod Pradědem, v Karlově Studánce, na rašeliništi Rejvíz, ve Zlatých Horách nebo na samotném vrcholu Pradědu.

You may also like

Velká oslava

Velká oslava

Je naprosto jedno, při jaké je to příležitosti. Prostě se v rodině plánuje oslava. Pozve se teta Jaruš, strýc Emil...

Terasa pro každého

Terasa pro každého

Milujete to ticho a klidné místo, které máte před domem. Každý z nás má rád mít chvíli klid a užívat...

An extraordinary experience

An extraordinary experience

Prague can enjoy an unprecedented influx of tourists every year, and of course this year is no different. Our capital...

Čtyři živly

Čtyři živly

Příroda nám občas ukazuje, jakou má sílu a sesílá na nás čtyři živly. Znáte je? Už starověcí filosofové definovali čtyři...

Back to Top