Jak vybírat obojek pro psa?

Jak vybírat obojek pro psa?

Předtím, než si domů přivedete nového psího mazlíčka, je zapotřebí vyřešit celou řadu věcí. Je třeba mu nachystat místo pro spánek a odpočinek, vybrat vhodné jídlo, zajistit očkování a v neposlední řadě vybrat ten správný obojek, na který si musí ideálně zvykat už od začátku. Podle čeho však obojek vybírat, abyste zvolili ten pravý?
Štěně s obojkem

Podle velikosti

Klíčovým vodítkem je samozřejmě velikost rasy psa. Na základě toho pak volte délku i šířku obojku. Zatímco malým plemenům stačí tenčí obojky, pro velká nebo bojová plemena bude vhodnější širší obojek. Nikdy by psa neměl škrtit, takže volte délku tak, aby zde stále bylo místo alespoň na prst. Také nekupujte „univerzální“ obojek, který psovi vydrží celý život. Jiný by měl váš mazlíček mít jako štěně, jiný mu pořiďte v dospělosti.

Podle materiálu

Obojky můžeme dělit i podle materiálů. Nejčastěji se setkáváme s textilními, které jsou veskrze praktické. Vybrat si můžete z řady různých designů a barev, navíc se dají bez problémů vyčistit a odolají i různým rozmarům počasí. Další volbou jsou obojky kožené, které se mohou zase pyšnit dlouhou životností. Patří k těm velmi kvalitním, designově povedeným a poměrně snadno udržovatelným. Především u bojových plemen se pak často setkáváme s obojky kovovými, které však pro psy nejsou příliš vhodné, neboť jsou poměrně těžké a v případě, že pes za obojek tahá, jsou i nepříjemné.
Pes v přírodě

Podle účelu

Primární účel koupě obojku je pochopitelně zřejmý – má za úkol psa udržet na vodítku. V obchodě však správný typ můžete vybírat i podle toho, kam se se svým psím kamarádem budete primárně vydávat nebo zda s ním plánujete navštěvovat i výstavy. Pokud budou vašim hlavním cílem procházky do přírody, volte raději praktičtější druh, který se bude dobře čistit a udržovat. Na procházky do města pak můžete zvolit designově propracovanější typ.

You may also like

I na dovolené si můžete hlídat váhu a sportovat pravidelně. Jak si užít volno a nepřijít o pěknou postavu?

I na dovolené si můžete hlídat váhu a sportovat pravidelně. Jak si užít volno a nepřijít o pěknou postavu?

Snažíte se celý rok žít zdravě, jíte vyváženě a sportujete a pak přijde dovolená a ve všem najednou polevíte? To...

Lukostřelba jako hobby?

Lukostřelba jako hobby?

Kdysi se lukostřelba považovala za lovecké a vojenské umění, dnes je tato činnost sportem. Cílem je střelit co nejpřesněji z...

Back to Top