S dětmi do ZOO

S dětmi do ZOO

Svou vizáží hned při vstupu do Zoologické zahrady zaujme nejen děti, ale i dospělé, Dianin Kočkodan. Jeho druhové označení pochází, díky bílému zbarvení srsti nad obočím, připomínajícím čelenku bohyně lovu, Diany. Dorůstá do délky jednoho metru a dalších padesát centimetrů měří jeho ocas. Nejraději se pohybuje v korunách stromů. A proto je pro návštěvníky velkým zážitkem, když se jim ukáže v celé parádě. Je všežravý a kromě ovocných plodů a semen nepohrdne ani hmyzem či menšími obratlovci. Hned v navazujícím výběhu je k vidění Antilopa koňská. Ta se živí převážně vysokou trávou a občas stráví i listí na keřích.

Kočka domácí

Její původ je subsaharské Africe. Dosahuje při výšce stopadesáti centimetrů váhu až třista kilogramů. Její vzhled je majestátní a vršek hlavy zdobí dozadu zahnuté rohy. U klece se lvem Berberským zůstane v ohromení stát celá rodina. Už jen pohled na jeho výraz a hustou hřívu, budí u návštěvníků obdiv a respekt. Je masožravý. Ve volné přírodě loví především všechny mláďata vybraných kořistí, ale i ptáky, hlodavce a plazy. Tato kočkovitá šelma má původ v severní Africe.

Návštěva v ZOO

Svou nevšední barevností zaujme holub Nikobarský především děti. Řadí se měkkozobé a všežravé ptáky. Jeho původním domovem je tropický prales u Indického oceánu. Tmavě zelené zbarvení, s měděnými péry na krku a malým bílým ocáskem, ho odlišuje od ostatních holubů. A získává proto větší pozornost. Krajta zelená, jak už její označení napovídá, má barvu, která ji umožňuje naprosté splynutí s přírodou.

Kočka domácí

Její původ je v tropických deštných lesích. Žije především na kmenech stromů a na vodorovných větvích odpočívá stočená do smyček. S hlavou uloženou v záhybu uprostřed těla. Při lovu ptáků a netopýrů se přidržuje dlouhým a chápavým ocasem. Tyto krajty jsou nejčastějším druhem chovaných teráriích po celém světě. Červené pandy patří mezi zvířata, která žijí především v noci. A proto je možné jen zastihnout během dne při odpočinku. Je všežravá. Mezi nejoblíbenější patří bambusové výhonky. Ale pokud narazí na ptačí hnízdo, zlikviduje v něm všechno. Vybavená je přídatnou kostí, která tvoří šestý prst. A umožňuje pevnější manipulaci s potravou.

You may also like

Domácí mazlíček druhá část

Domácí mazlíček druhá část

Zvířátko, o které se děti budou starat část druhá. Minule jsme si napsali o tom, jak je dobré sdělit dětem veškeré...

Není útulek, jako útulek

Není útulek, jako útulek

Mnoho lidí si po shlédnutí různých, převážně amerických filmů, představuje kočičí útulek jako depresivní místo, kde v jedné místnosti stojí...

Přivítejte letní sezónu s hladkými nožkami

Přivítejte letní sezónu s hladkými nožkami

U mužů je možná strniště sexy, ale u žen už nikoliv. Oholíte se večer žiletkou a během dne nebo druhý...

Back to Top