Domácí mazlíček druhá část

Domácí mazlíček druhá část

Zvířátko, o které se děti budou starat část druhá. Minule jsme si napsali o tom, jak je dobré sdělit dětem veškeré informace o zvířatech, které budou doma chovat. Že za ně přebírají zodpovědnost a taky že o ně budou muset pečovat. Taky, že mít zvířátko není žádná lehká sranda a seznámit je taky s povinnostmi, které je čekají. Tak teď už se jen musíte společně domluvit, o jaké zvířátko půjde. Minule jsem vám napsala dva typy malých zvířátek, a to byla Betta bojovnice a křeček, to jsou ta taková méně náročná zvířátka. Ještě k těm menším patří třeba želva, nebo další hlodavci.

zvíře

Dětem klidně můžete pořídit i plazy, ale to už je trošku vyšší level a takové zvířata potřebují opravdu kvalitní a vysokou péči, kterou zřejmě malé děti zas tak moc nezvládnou. Tak se můžeme přesunout na dalších pár typů, které by mohli být pro vaše děti ideální. Jak už jsem zmínila hlodavce, tak ještě by na vaše děti mohlo zapůsobit morčátko anebo králíček. Jsou to taky zvířátka menšího vzrůstu. Zde je taky hlavní kontakt dítěte se zvířátkem, aby si vybudovali nějaký vztah. Hlavně by se jich děti neměli bát. To by potom mohl nastat problém. Tihle hlodavce taky nejsou příliš nároční na chov a údržbu.

zvíře

Samozřejmě taky potřebují dostatečnou péči, aby se u vás měli co nejlépe. Dejte si ale pozor, někomu tyhle zvířata nemusí moc vonět, například přímo morčata, ale to už záleží na vás. Obě zvířata jsou přítulná a kontaktní, takže o ochočení nemusíte mít strach. A můžeme se přesunout i k těm větším, jako jsou například kočky a psi. O kočkách se říká, že mají vlastní rozum. Ano je to pravda. Není těžké si jí ochočit, jak vychovat. Ale nemusíte mít strach, u koček ranní ani noční venčení nehrozí, protože chodí na suchý písek, na který se rychle naučí a tím pádem váš úkol bude jim kočičí záchod zachovat čistotný. U psů se to zas tak říct nedá. Zde vás bude čekat venčení, koupání a taky výcvik, který byste neměli podcenit. Ale i tak obě zvířata se hodí dětem, záleží taky jaké vhodné plemeno si vyberete. 

You may also like

S dětmi do ZOO

S dětmi do ZOO

Svou vizáží hned při vstupu do Zoologické zahrady zaujme nejen děti, ale i dospělé, Dianin Kočkodan. Jeho druhové označení pochází, díky bílému...

Není útulek, jako útulek

Není útulek, jako útulek

Mnoho lidí si po shlédnutí různých, převážně amerických filmů, představuje kočičí útulek jako depresivní místo, kde v jedné místnosti stojí...

Přivítejte letní sezónu s hladkými nožkami

Přivítejte letní sezónu s hladkými nožkami

U mužů je možná strniště sexy, ale u žen už nikoliv. Oholíte se večer žiletkou a během dne nebo druhý...

Back to Top