Jak chytře investovat úspory?

Jak chytře investovat úspory?

Na myšlenku, že byste mohli své uspořené peníze zhodnotit, vás často přivede nějaký článek, nebo lákavá nabídka finančního institutu a vyvolá u vás neodbytný pocit, že nesmíte promeškat příležitost, protože právě teď je nejvhodnější chvíle pro uskutečnění investice a za pár dní už bude pozdě. „Chytit příležitost za pačesy“ se snad někdy vyplatí, ale pokud u vás zvítězí obezřetnost, jste na správné cestě k opravdu chytrému rozhodnutí.
rostlinky na penězích
Co byste měli na začátku zvážit?
Při rozhodování byste si měli odpovědět na několik základních otázek, které vám napoví, jakým směrem se na finančním poli vydat. Každý se totiž nachází v jiné životní situaci, má různé životní plány a potřeby. Odpovězte si tedy na tyto otázky:
·         Jakou částku mám momentálně k dispozici?
·         V jakém časovém horizontu potřebuji, aby se mi investice vrátila?
·         Do jaké míry jsem ochoten riskovat, že se investice nezhodnotí, nebo se ani nevrátí?
·         Mám čas a chuť vzdělávat se v oblasti obchodování, nebo chci investovat pasivně?
Od uspořených peněz odečtěte částku, kterou si ponecháte jako železnou rezervu pro případ nenadálých výdajů, jako je oprava auta, nebo nákup nových elektrospotřebičů. Výsledkem bude částka, kterou prakticky nepotřebujete a můžete ji nějakou dobu postrádat.
zlaté destičky
Zamyslete se, k čemu by vám měly v budoucnu uspořené peníze sloužit. Pokud mají sloužit jako přilepšení k důchodu, jsou pro vás vhodné dlouhodobé strategie, jako je nákup investičního zlata. V případě potřeby použít je při založení rodiny v horizontu 5 let, vybírejte z krátkodobých strategií.
Když víte, že budete peníze v budoucnu potřebovat, buďtě obezřetní. Jestli pro vás nejsou až tak důležité, a obchodování s nimi berete trochu jako zábavu, můžete si dovolit riskovat.
V případě, že vás svět financí baví, zkuste se zorientovat v obchodování na burze, nebo v obchodu s nemovitostmi a vzít odpovědnost do svých rukou. Pokud ale raději věnujete čas rodině, zábavě, nebo čemukoliv jinému, jsou pro vás vhodné hotové produkty finančních společností.

You may also like

Terasa pro každého

Milujete to ticho a klidné místo, které máte před domem. Každý z nás má rád mít chvíli klid a užívat...

Populární hra

An extraordinary experience

An extraordinary experience

Prague can enjoy an unprecedented influx of tourists every year, and of course this year is no different. Our capital...

Akita-inu

Určitě Vám už taky někdy učarovalo toto krásné, ale zároveň zvláštní plemeno. V tomto článku se o něm můžete dozvědět...

Back to Top