Co už není mužná vůně

Co už není mužná vůně

Všichni lidé v různých situacích z biologických a chemických důvodů mohou více či méně zapáchat. To je prostě příroda. Ale čeho je moc, toho je příliš, jak se říká. Také dost záleží na tom, kde se zrovna nacházíte. Když je to třeba na rande, je to docela trapas a může to být bohužel i z tohoto důvodu setkání poslední.  Na co si dát tedy pozor nejlépe předem a co s tím v kritické situaci a časové tísni?
 kuřák s pivem
Dech
Zápach z úst způsobují bakterie, které žijí v kyselém prostředí. Nejlépe s daří na zadním konci jazyka. Při čištění zubů kartáčkem  nezapomeňte tedy ani na toto místo a pak použijte ústní vodu. Množství bakterií také snižuje vypláchnutí úst a kloktání slané vody. Sůl zredukuje v puse kyselost tím, že zvedne pH.
 
Nafta a benzín
Při práci s nimi je dobré použít rukavice, případně pracovní oděv, pokud si jimi znečistíte oblečení, co nejdříve se převlékněte. Ruce nejlépe umyjete přípravkem s obsahem alkoholu, který nejlépe rozpustí součásti ropných produktů.
 
Alkohol
Rychlým řešením je vypít dvě sklenice grepové šťávy. Ta pomáhá aktivovat enzymy v játrech. Alkohol je rychleji odbouráván a s ním i zápach. Zajímavé je, že tmavší alkoholické nápoje na rozdíl od těch světlejších způsobují po delší dobu lihový dech. Lékaři prý zatím neví proč, ale je to pravidlem.
 objetí zamilovaných
Kouř
Pokud jste „vyuzeni“ dá se použít buď svěží deodorant ve spreji. Kreativním řešením, např. pokud jste v restauraci a sprej nemáte po ruce, je trik s vysoušečem rukou. Sedněte si k němu a nechte na sebe proudit teplý vzduch, který zápach odstraní. Pozor na to, kdo s vámi sdílí místnost. Můžete při tom působit podivně, ač je to prý účinné. Také pozor na vlasy, ať se vám nezamotají na topné těleso!
 
Pocení
Pokud jste zapomněli na antiperspirant, ještě není vše ztraceno. Pokud máte po ruce tekuté mýdlo a ručník. Kritické místo navlhčete a natřete trochou tekutého mýdla. Pak vytřete do sucha. Zničíte bakterie způsobující zápach a nějakou dobu to vydrží.
 
Nohy
Na ty je nejlepší myslet předem. Existuje velké množství přípravků. Když se někde zujete, už je pozdě. Také pozor na to, že zdrojem většího zápachu bývají boty!

4.6/5 - (5 votes)

You may also like

Terasa pro každého

Milujete to ticho a klidné místo, které máte před domem. Každý z nás má rád mít chvíli klid a užívat...

Populární hra

An extraordinary experience

An extraordinary experience

Prague can enjoy an unprecedented influx of tourists every year, and of course this year is no different. Our capital...

Akita-inu

Určitě Vám už taky někdy učarovalo toto krásné, ale zároveň zvláštní plemeno. V tomto článku se o něm můžete dozvědět...

Back to Top