Farscape – zapomenutý sci-fi klenot

Farscape – zapomenutý sci-fi klenot

V roce 1999 se začal vysílat velmi originální australsko-americký vědecko-fantastický seriál – Farscape. V naší zemi není tak známý jako Hvězdná brána, Akta X nebo jiné seriály, ale to nic nemění na jeho kvalitě. Vznikly čtyři série, což se někomu sice může zdát málo, ale na druhou stranu je to lepší než spousta sérií uměle protahovaných seriálů, jež již dávno ztratily svou původní kvalitu.
sci-fi vesmír
Seriál začíná tím, že je astronaut NASA John Crichton [krajtn] „nasán“ červí dírou, když je v jednomístné vesmírné stíhačce. Ocitá se na druhé straně vesmíru a je svědkem toho, jak se uprchlí mimozemští vězni zmocňují vězeňské vesmírné lodi jménem Moya. Omylem způsobí smrt tamějšího vojenského důstojníka, čímž na sebe povolá hněv jeho bratra. Crichton se přidává k posádce Moyi, jež je tvořena rozmanitými mimozemšťany, a dokonce samotná loď je živou bytostí. Společně pak cestují vesmírem a zažívají všelijaká dobrodružství. Crichton se snaží přežít a vrátit se domů na Zem. V hlavních rolích jsou Ben Browder a Claudia Black, které můžete znát i pozdějších sérií seriálu Hvězdná brána.
raketoplán ve vesmíru
A co je na tomto seriálu tak dobrého? Jednak jsou zde zajímavé postavy, a to jak v posádce Moyi, tak na jednotlivých planetách. Dále zajímavé zápletky a sci-fi nápady. U některých z nich si možná vzpomenete, že jste je už viděli v jiném seriálu nebo filmu, ale u Farscapu je hlavní originální zpracování. Seriál má totiž svůj osobitý styl a smysl pro humor. Než si na něj zvyknete, tak vám může připadat snad až šílený a uznávám, že každému nemusí sednout, ale jestli vám sedne, tak si užijete parádní vesmírnou jízdu. Jedná se o trochu starší seriál, takže si budete muset zvyknout i na slabší efekty. Některé postavy jsou navíc hrány loutkami, což ale má své kouzlo. Farscape je každopádně kultovní záležitost a každý fanoušek sci-fi by jej měl aspoň vyzkoušet.

You may also like

Sedací souprava musí být především pohodlná

Sedací souprava musí být především pohodlná

Sezení do obývacího pokoje řešil nebo bude řešit skutečně každý a ono to není tak jednoduché jako když se řekne...

Televize – náš přítel i společník

Televize – náš přítel i společník

Pamatujete si na doby, kdy byla televize velká, těžká, měla černobílý obraz a na výběr jste měli jen pár kanálů?...

Back to Top