Bydlete v Provence

Bydlete v Provence

Krásný, příjemný a romantický, to je Provence styl. Provence styl se stává stále oblíbenějším specifickým stylem bydlení, který preferuje část Čechů. Bydlení ve Francouzském stylu je význačné určitými prvky, které je nutné respektovat.
kuchyňský koutek

Prvky Francouzského stylu

Proto, abyste správně zvolily styl, je nutné se řídit těmito směry. Hlavním prvkem, který převládá ve Francouzském stylu, je dřevo. A to především světlé dřevo. Dřevo lze použít na podlahu, na strop či na stěny. Hojně je též využíván také kámen, kterým lze třeba odekorovat stěnu v obývacím pokoji.
Součástí samozřejmě musí být nábytek. Převažuje zde především bílý nábytek. Lze využít starší, oprýskaný nábytek. Oprýskaný nábytek si také můžete doma pomocí speciální patiny vytvořit na nábytku.
Barvy zde převládají pastelové. A to zejména barva fialová. Nezapomínejte, že není vhodné kombinovat více barev. Význačným bodem tohoto romantického stylu je také velké množství polštářků, zdobené například krajkami nebo s levandulovým vzorem.
Nesmí chybět ani vůně levandule. Tu si můžete dát do vázy prakticky kamkoliv. Do tohoto stylu se hodí velké vázy s pugétem květin. Tedy čím více květin, tím lépe. Dále můžete doplnit styl různými košíčky a dalšími doplňky. Skvělé jsou také dózičky s květinovým vzorem. Svícny a lucerny jsou též vhodným doplňkem ve Francouzském stylu.
vázy s levandulí

Kde pohledat

Ve stylu Provence neboli Francouzském stylu bydlí mnoho lidí. Neváhejte se proto inspirovat např. u své kamarádky nebo na internetu. Internetových obchodů s romantickými doplňky je celkem dost. Je dobré také projít bazary, protože v bazarech se dají najít zajímavé kousky, které právě zapadají do tohoto stylu.
Vždy nezapomeňte, že je vhodné vše kombinovat do jednoho stylu. Opravdu podstatná je správná kombinace barev a materiálů. Všeobecně platí, že někdy méně je více. Bydlení ve Francouzském stylu by mělo být bydlením jak na venkově.

You may also like

I bydlet se dá levně

I bydlet se dá levně

Vzhledem k tomu, že ceny obytných nemovitostí každým rokem rostou, je logické zaměřit se na něco jiného, než jsou pouze...

Lavaro House A

Lavaro House A

Bydlet v mobilním domě, který vypadá více než dobře, není nic špatného. Takový mobilní dům si mohou pořídit všichni ti,...

Chcete hypotéku? Začněte šetřit dlouho dopředu.

Chcete hypotéku? Začněte šetřit dlouho dopředu.

Rozrůstajícím se trendem je pozdější odchod potomků od rodičů do svého vlastního domova. Může to mít několik důvodů: probíhající studium,...

Back to Top