Televize – náš přítel i společník

Televize – náš přítel i společník

Pamatujete si na doby, kdy byla televize velká, těžká, měla černobílý obraz a na výběr jste měli jen pár kanálů? Od té doby uplynulo mnoho let, a vývoj se posunul o hodně dopředu. Dnes máme na výběr ze stovek druhů televizí. Jak ale vybrat tu správnou?
multi-obrazovky
HD, FullHD, plasma?
Pokud vás v dohledné době čeká výběr nové televize, asi byste si jako první krok měli vyjasnit, co od ní očekáváte, a jaké máte nároky. Pokud se na televizi díváte jen občas, či sledujete filmy ve standardní kvalitě, postačí vám to, co je na trhu běžné a dostupné – LCD televizi. Je tenká, nezabere tolik místa, a oproti starším modelům je lehčí na přepravu, a nezatíží tolik vaši obývací stěnu.

Úhlopříčka
Ujasnili jste si, jaké rozlišení požadujete? Pak je na řadě výběr úhlopříčky. Obecné pravidlo zní tak, že čím vyšší úhlopříčka, tím lepší podívaná. Pokud se ale rozhodnete pro televizi s metrovou úhlopříčkou, potřebujete adekvátně velký pokoj, aby se vám na tak velký prostor dobře dívalo. Většina domácností dnes kupuje úhlopříčku v rozpětí 70-100 cm.

Na stůl nebo na zeď?
Dřív jste si mohli televizi postavit maximálně na stůl nebo do obývací stěny. Dnes je řada televizí vybavena držákem, který můžete připevnit na zeď. Toto řešení je ideální pro restaurace, bary, pro velké místnosti, nebo pokud nemáte místo na další kus nábytku, kam byste ji mohli postavit.
tv na konferenci
Funkce
Dnešní moderní televize poskytují uživatelům opravdu velmi širokou nabídku různých funkcí. Spousta lidí určitě ocení možnost sledovat videa a filmy přímo z internetového prohlížeče. Tuto funkci má dnes většina televizí, což vám zjednoduší výběr. Pokud máte vybrané své vysněné funkce, nechte si i tak poradit prodavačem v elektru. Má lepší přehled než vy, a určitě vám doporučí několik výrobků, ze kterých si nakonec vyberete ten pro vás nejlepší.

You may also like

Farscape – zapomenutý sci-fi klenot

Farscape – zapomenutý sci-fi klenot

V roce 1999 se začal vysílat velmi originální australsko-americký vědecko-fantastický seriál – Farscape. V naší zemi není tak známý jako...

Sedací souprava musí být především pohodlná

Sedací souprava musí být především pohodlná

Sezení do obývacího pokoje řešil nebo bude řešit skutečně každý a ono to není tak jednoduché jako když se řekne...

Back to Top