Jak lze předejít krádeži auta

Jak lze předejít krádeži auta

Mnozí policisté tvrdí, že auto nelze nikdy zabezpečit na 100%. Zloději jsou stále stejní, tedy vynalézaví. Riziko se ale dá výrazně snížit a zlodějům jejich práci pěkně znesnadnit. Pravda, není to úplně jednoduché, ale ruku na srdce, za spoustu ukradených aut si tak nějak můžeme sami tím, že těm nenechavcům přes auta sami nahráváme.

 První věcí je, důkladně zkontrolovat, zda je auto zamčení, když ho opouštíte. Nesmějte s a ani si teď neťukejte na čelo. Koukali byste, kolik se takových případů stalo. A věřte, že se to klidně může stát i vám, když budou třeba děti plakat, přítelkyně se s vámi hádat a v podobných vypjatých situacích.
silniční provoz
 Před odchodem z auta, když už je zamčené, mrkněte dovnitř, zda jste náhodou na sedačce nenechali telefon, notebook, peněženku, tašku (kabelku) nebo další cenou věc, která by mohla zloděje nalákat. A když už by vám neukradl přímo auto, jistě by ho některá z výše ukradených věcí hodně zajímala.

 Auta se kradou všude. Nejen, jak tomu bývalo dřív, na odlehlých místech a v tmavých uličkách. Přece jen ale jistou zárukou je, pokud auto zaparkujete na parkovišti hlídaném, někde existují i zamykatelné garáže.

 Zabezpečovací zařízení. Typů a možností máte hodně. Ideálně se poraďte s odborníky, ale jednu radu vám dám, nechtějte za každou cenu ušetřit. Zabezpečovací systémy se mohou sice tvářit jako dokonalé, ale zjistěte si raději před koupí také jejich opravitelnost, statistiku poruchovosti, popovídejte si s technikem, který tento typ zařízení opravuje. Pak vám možná nebude líto připlatit si a mít jistotu, že jste opravdu chráněni.
auta před garáží
V rámci havarijního pojištění nebo v rámci povinného ručení je určitě dobré mít auto proti krádeži pojištěné. Když totiž po cca měsíci vaše ukradené auto nenajde, případ odloží a pokud proti krádeži chráněni nejste, máte tak říkajíc pěknou smůlu nikdo vám nepomůže.

You may also like

Co se dá dělat v oválném zapuštěném bazénu

Co se dá dělat v oválném zapuštěném bazénu

Kdyby vám někdo položil všetečnou otázku, co budete provádět v zahradním soukromém bazénu, možná budete v rozpacích a jako jedinou...

Dovolená na horách zahladí rány na duši

Dovolená na horách zahladí rány na duši

Dovolená na horách je pro mnoho lidí nezapomenutelným zážitkem. Kromě krásné přírody a pohodové atmosféry nabízí horská dovolená také řadu...

Populární hra

Populární hra

Akita-inu

Akita-inu

Určitě Vám už taky někdy učarovalo toto krásné, ale zároveň zvláštní plemeno. V tomto článku se o něm můžete dozvědět...

Back to Top