Dům a zahrada – výhody a nevýhody

Dům a zahrada – výhody a nevýhody

Samozřejmě pokud jste vlastníkem domu se zahradou, měli jste jisté důvody, proč jste si dům společně se zahradou pořídili. Můžete se tedy sami zamyslet nad tím, zda má zahrada s domem více výhod, nebo nevýhod.

mokro před domem

Pěstování


Díky vlastní zahradě můžete pěstovat své ovoce, zeleninu, bylinky aj. Nabízí Vám to možnost, být nezávislý na nákupu věcí, které si sami vypěstujete. Bohužel nevýhodou pěstování je neustálá starost a péče o to, aby vám něco vyrostlo/vykvetlo = povedlo se Vám vypěstovat to, co chcete. Vaši úrodu také mohou napadnout škůdci. Některé druhy zeleniny a ovoce můžete pěstovat i doma v květináčích.


 

Bazén


Jestliže milujete vodu a vlastníte zahradu, můžete si pořídit bazén, ten si můžete buď vpustit do země, nebo koupit nadzemní bazén, volba je tedy jen na Vás. Výhodou toho, že máte dům, je to, že bazén si můžete pořídit i vnitřní – tedy do Vašeho domu. Pokud nechcete vnitřní, ale chcete, aby v něm bylo teplo, nebo abyste se mohli koupat i když jsou venku horší podmínky počasí, pořiďte si bazén krytý.


 

Zvířata


Pokud si chcete pořídit zvíře, je pro něj velice výhodné, pokud bude mít výběh i po venku. Bude si užívat volnosti, teplého sluníčka apod. Samozřejmě myslíme kočku, psa, či králíka. Pokud mazlíček chodí více ven, je dobré zainvestovat do ochranných pomůcek proti blechám a klíšťatům. Zvířata můžete mít doma i venku, jen je potřeba dbát více na hygienu.
jaro na chalupě


 

Děti


Děti mají rádi venku dětská hřiště. Máte možnost, si takové menší hřiště pořídit i k Vašemu domu na Vaší zahradu. Další možností je koupě pískoviště a být s dítětem venku a i přesto být stále doma.


 

Posezení

Téměř v každém obchodě, který nabízí věci na/pro zahradu, naleznete i posezení (venkovní stoly a židle/křesla). Můžete si takové posezení pořídit a pořádat venku různé oslavy, nebo párty pro přátele. Případně zde můžete sedávat na jaře a v létě, když si budete dopřávat kafe s kamarádkou. Děti si zde mohou dělat za hezkého počasí úkoly, aby nemusely sedět doma. Případně si zde můžete číst knihy, nebo se učit.

Úklid

Dům je větší než byt, proto je tedy nutné počítat s více časově náročným úklidem. Mohou Vám s ním ale pomoci ostatní členové domácnosti. Jestliže budete mít domácí zvíře, úklid budete muset dělat častěji. Čas od času musíte uklidit i na zahradě, kde je potřeba posekat trávu, posbírat odpadky, které Vám někdo hodil za plot, nebo které k Vám donesl vítr (jako např. igelitové tašky a sáčky).


4.3/5 - (6 votes)

You may also like

Terasa pro každého

Milujete to ticho a klidné místo, které máte před domem. Každý z nás má rád mít chvíli klid a užívat...

Populární hra

An extraordinary experience

An extraordinary experience

Prague can enjoy an unprecedented influx of tourists every year, and of course this year is no different. Our capital...

Akita-inu

Určitě Vám už taky někdy učarovalo toto krásné, ale zároveň zvláštní plemeno. V tomto článku se o něm můžete dozvědět...

Back to Top