Jak vytvořit útulný domov

Jak vytvořit útulný domov

Neexistuje univerzální návod, jak vdechnout domu onu atmosféru. My sami musíme přijít na to, co naší domácnosti chybí. Základem jsou vždycky spokojení obyvatelé, kteří žijí v harmonii. Někdy stačí drobné detaily, na které se zaměříme v tomto článku.
kulaté umyvadlo

  • Fotky, na kterých nejsou všichni. Snadno se může stát, zejména pokud se jeden člen domácnosti raději fotí, že je na většině fotek na úkor ostatních. U druhého to pak může vyvolávat skličující dojem.
  • Pořádek. Téma omílané stále dokola, ovšem i pořádek se podílí na tom, zda se doma cítíme dobře. Ono pohled na kopu nesloženého prádla v nikom patrně nevyvolá blahé pocity.
  • Květiny. Květiny přináší život, ať jde o řezané nebo ty v květináči. Jen pozor, když si pořídíme do domu květiny, musíme se o ně starat, pohled na zaprášené nebo povadlé květiny harmonické prostředí neutvářejí. Lepší mít jednu květinu o kterou se staráme než deset zanedbaných. Zajímavostí je, že podle učení Feng – šuej, jsou vhodné pro vytvoření příjemné klidné atmosféry květiny se zaoblenými listy.
  • Pečte a vařte. Každý čas od času navštíví restauraci, objedná si oběd domů, nebo si koupí už uvařené jídlo. Přesto vůně pečené bábovky, polévky, nebo omáčky vytváří tu pravou vůni domova. Kde to voní jídlem tam je lidem příjemně.
  • Pleteniny a přehozy. Pletené deky, přehozy přes gauč, povlaky na polštářky, závěsy, dokáží divy. Látka, zejména pak pleteniny, zjemňují atmosféru a podílí se na útulném prostředí. Pleteniny a přehozy mají i v dnešní době své místo a pokud vhodně zvolíme hodí se i do moderní domácnosti, naštěstí je nabídka výrobců pestrá, takže si každý může nalézt co se mu nejvíce líbí.

 židle u krbu
Malé detaily vytváří celkový dojem. Když se doma necítíme dobře je na místě s tím něco udělat, třeba právě drobnými změnami. Pokud žijeme sami jde nám jen a jen o náš pocit. Když žijeme v rodině, musí být spokojení všichni.

4/5 - (1 vote)

You may also like

Dostupnější možnosti v oblasti bydlení

Dostupnější možnosti v oblasti bydlení

Rostoucí ceny nemovitostí spolu s čím dál náročnějšími podmínkami pro získání hypotéky způsobily, že ne každý má možnost vlastního bydlení....

Jak a od koho si půjčit?

Jak a od koho si půjčit?

Žít chce pochopitelně každý. A pokud chce někdo vést život hodný normálního člověka, potřebuje mít v dnešní době peníze. Za...

Nevšední a zajímavý vzhled stěny? Tekuté tapety jsou ideální

Nevšední a zajímavý vzhled stěny? Tekuté tapety jsou ideální

CO JSOU TEKUTÉ TAPETY? Jedná se o poměrně čerstvou novinku. Je nazývána mnoho názvy například textilní omítky, bezešvé tapety nebo...

PENÍZE NEJSOU VŠECHNO, ALE…

PENÍZE NEJSOU VŠECHNO, ALE…

Život je těžký. Pořád na nás někde vykukují reklamy, které nás přesvědčují, že nutně potřebujeme další drahé věci, že musíme...

Back to Top