Spočítejte si své peníze předem

Spočítejte si své peníze předem

Vypočítat si svou hodinovou čistou mzdu, I když od svého zaměstnavatele každý zaměstnanec předem ví, jakou bude mít hrubou mzdu, to je dost důležité. Už jenom z toho důvodu, že víte, na čem jste.

A jak se můžeme v mnohých tiskových médiích přečíst, tak mnozí lidé, aby se svými financemi vyšli, tak si hledají další práci (brigádu, přivýdělek).

Pokud chcete znát výpočet čisté hodinové mzdy https://www.kalkulackacistemzdy.cz/vypocet-hodinove-mzdy, měli byste vědět, že mzda se skládá ze dvou složek: základní tarif + pohyblivá složka (to je odměna za podaný výkon).

kalkulačka pro výpočet čisté hodinové mzdy

Minimální hodinová mzda v ČR je v roku 2022 96,40,- Kč při odpracovaných 40 hod. za týden.

Pokud chcete a zajímá vás, kolik bude Váš čistý příjem, stačí si zadat naší webové stránce kalkulačku výpočet čisté mzdy, kde si zadáte několik svých důležitých údajů. Kalkulačka vám následně přesně vypočítá vaši čistou mzdu. Tuto částku si podělíte počtem hodin a tak se dozvíte, kolik je vaše čistá hodinová mzda.

moje peníze

Není to složité, jen musíte znát svou hrubou mzdu, ve které jsou všechny náklady zaměstnavatele, do kterého spadá zdravotní pojištění 9% + sociální pojištění 25 %. K tomu se připočítávají i další položky jako například: různé příplatky, odměny a náhrady.

Jste-li zaměstnanec: celá hrubá mzda je prakticky váš základ daně, který se zaokrouhluje na stokoruny nahoru a z té se odečítá zálohová 15% daň.

Při měsíčním nebo ročním zúčtováním daně každý poplatník podepisuje „Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků“, kde se následně uplatňují různé slevy na dani u každého poplatníka jiné. Slevy se týkají samotného poplatníka, případně jeho manželky a dětí tu uplatňuje pouze jeden z rodičů. Pak to může být i sleva na invaliditu 1, 2 a 3 stupně (každá z těchto slev je jiná).

Pokud jste zaměstnanec a v případě, že vám vznikne díky různým slevám na dani přeplatek, roční zúčtování zajišťuje váš zaměstnavatel a tuto tzv. vratku daně obdržíte ve své výplatě za březen.

Dnes asi každý počítá, kde by mohl ušetřit, nejenom kvůli inflaci s následky dost razantního zdražování, především velmi drahé energie, plynu, vody, služeb….

Když víte, s jakou čistou mzdu můžete počítat, tak si své finance můžete i přesně rozdělit. A pokud budete mít určitou částku navíc, tak ji ušetřit a odložit například na spořící účet, kde nejsou velké poplatky a bude pro vás tento účet výhodný.

You may also like

Terasa pro každého

Terasa pro každého

Milujete to ticho a klidné místo, které máte před domem. Každý z nás má rád mít chvíli klid a užívat...

An extraordinary experience

An extraordinary experience

Prague can enjoy an unprecedented influx of tourists every year, and of course this year is no different. Our capital...

Čtyři živly

Čtyři živly

Příroda nám občas ukazuje, jakou má sílu a sesílá na nás čtyři živly. Znáte je? Už starověcí filosofové definovali čtyři...

Autopůjčovna s dodávkami

Autopůjčovna s dodávkami

Čas od času se vyskytne problém, kdy potřebujeme něco, někam převézt a do našeho normálního auta se to nevleze. Nebo...

Back to Top