Ořechy

Ořechy

Nejspíše bychom mohli směle prohlásit, že jako Češi jsme národ, který miluje jídlo, všelijaké lahůdky, pochoutky a zkrátka vše, co nám chutná. Oproti jiným zemím trávíme podstatně více času v kuchyni, jelikož nám není jedno, co jíme. Rádi máme nad jídlem kontrolu a vedle samotné chuti hodnotíme i kvalitní složení potravin.

Jídlo nás provází na každém kroku a my si ho dokážeme užít. Ne vždy jsou naše chuťové preference stejné. Někdo má rád spíše slané, jiný nachází potěšení zase ve sladkých pokrmech. Většina z nás se však shodne na tom, že milujeme oříšky, a to na všechny možné způsoby. Vedle klasických oříšků si užíváme oříšky pražené, oříšky v medu, v čokoládě v cukru nebo obalené v soli. Známe spoustu receptů, do kterých se dají oříšky přidat, ať už se jedná o koláče nebo další jídla.

oříšky ořechy

Existuje celá řada druhů, na kterých si můžeme pochutnávat. Mezi ty nejznámější patří arašídy, kešu, mandle, pistácie a mnohé další.

Ořechy https://www.vesela-veverka.cz/orisky/ nejsou vyhledávanou potravinou pouze pro jejich delikátní chuť, ale také pro jejich příznivé účinky, které podporují náš zdravý organismus. Obsahují celou řadu zdraví prospěšných látek. Ze všech můžeme jmenovat například vitamíny B a E, hořčík, draslík, vápník, zinek nebo železo. Pokud tedy máte chuť na něco dobrého a chcete, aby vaše tělo i mysl zůstaly zdravé, jsou oříšky tou nejlepší volbou.

oříšky ořechy

A k jaké příležitosti se oříšky podávají? Úplně ke každé! Můžete je nabídnout návštěvě, sednout si s nimi k rozečtené knize, dát si je jen tak na chuť nebo ke svačině. Zároveň se skvěle hodí jako součást müsli přidávaného do mléka nebo bílých jogurtů.

Nevíte, jaký dárek věnovat k narozeninám? Co takhle dárkový koš plný těch nejvybranějších oříšků? Zkrátka se zásobami oříšků v domácnosti nikdy neprohloupíte a vždy oceníte, že je budete mít nablízku.

You may also like

Zdravé pokrmy pro nejmenší

Zdravé pokrmy pro nejmenší

Jakmile se naše dítě naučí jíst pevnou stravu a začne objevovat báječný svět plný chutí, musíme dávat velký pozor na...

Klimatizace dostupné všem

Klimatizace dostupné všem

Každou zimu se těším na léto. A maluju si ho v těch nejjasnějších barvách. Voda, sluníčko, drinky, letní radovánky, spousta...

Ke zdravému životnímu stylu patří fitness strava

Ke zdravému životnímu stylu patří fitness strava

Chcete být fit, mít štíhlou postavu a zároveň se cítit dobře a být zdraví? Zkoušeli jste už několik různých metod...

Kéž by byl koronavirus minulostí

Kéž by byl koronavirus minulostí

V uplynulém období nás zrovna moc toho dobrého nepotkalo. I ti, kteří nejednou v minulosti snili o tom, jak krásné...

Back to Top