Vánoční úklid efektivně a s co nejmenší námahou

Vánoční úklid efektivně a s co nejmenší námahou

Ať už máte úklid rádi či nikoliv, před Vánocemi je potřeba se na to pořádně vrhnout a dát bydlení trochu do kupy. Už jen pro náš dobrý pocit. Takový velký generální úklid vám zase nějakou dobu vydrží a vy se budete ve svém domově cítit určitě mnohem lépe. Jak zvládnout úklid efektivně a s co nejmenší námahou? Přinášíme vám rady a typy, které vám určitě pomohou –

mop

1) Připravte si vše potřebné.Na samotném začátku uklízení je potřeba připravit veškeré čisticí prostředky a pomůcky, které budete potřebovat. Vyhnete se tak zbytečnému pobíhání po bytě.

2) Místnosti uklízejte postupně –začněte v jedné místnosti, kterou důkladně uklidíte a až potom se vrhnete na další a další. Neuklízejte všude naráz, způsobí vám to akorát chaos a budete si prach přenášet z místnosti do místnosti. Koupelnu byste měli uklízet jako poslední.

3) Postupujte odshora dolů.Je to celkem logické, ale mnoho lidí na to velice často zapomíná. Když ale nejprve vytřete podlahu a až potom budete ometat pavučiny nebo utírat prach, je logické, že podlaha čistá nevydrží a budete ji muset vytírat znovu.

4) Když úklid, tak důkladný.Nastalo období podzimu a zima se blíží nezadržitelným způsobem. Ukliďte si tedy sezónní věci, projděte skříně a vyřaďte například malé či obnošené věci, projděte šuplíky, založte si papíry… Zaměřte se opravdu na vše. Jednou za čas je to potřeba a věřte tomu, že nemá smysl střádat zbytečné krámy.

rozprašovač

5) Vyperte všechny textilie.Ještě než začnete utírat prach, sundejte textilie, jako jsou záclony, závěsy, ubrusy, přehozy, povlaky na polštáře. Ve všech těchto věcech se drží mnoho prachu. Proto vše sundejte a vyperte. V místnostech se vám bude mnohem lépe dýchat.

6) Nezapomeňte na okna.Jakmile sundáte textilie, ometete pavučiny, můžete se vrhnout na okna, která už se vám potom nezapráší. Přestože je venku zima, ještě je alespoň jednou umyjte.

7) Kuchyně je plná zašlé špíny.Samozřejmě, že se kuchyň uklízí po každém vaření. Občas vám ale někde něco kápne, na linku jde od vaření pára, ve skříňkách se může držet prach. Nejlepší je vyklízet postupně celou linku a postupně ji kompletně umývat. Pak budete mít zase na delší dobu klid.
Úklid vypadá náročně, ale pokud budete postupovat a přemýšlet, tak to jistě hravě zvládnete.

You may also like

Kdo může požádat banku o úvěr?

Kdo může požádat banku o úvěr?

O některý z úvěrových produktů může v současnosti zažádat kdokoliv. Je však otázkou, zda tížení úvěr nakonec získá nebo odejde s nepořízenou. Pro...

I bydlet se dá levně

I bydlet se dá levně

Vzhledem k tomu, že ceny obytných nemovitostí každým rokem rostou, je logické zaměřit se na něco jiného, než jsou pouze standardní...

Čtrnáct zpravodajských českých webů na jednom místě v Androidu

Čtrnáct zpravodajských českých webů na jednom místě v Androidu

Skupina českých aplikačních programátorů studia Appress připravila pro klienty Google Play program s názvem České zprávy. Sestavili přehledné zpravodajství předních českých...

Nástup do 1. třídy – jak ho co nejlépe zvládnout

Nástup do 1. třídy – jak ho co nejlépe zvládnout

Základní škola – to už nebude žádné hraní ani volnější režim jako tomu bylo ve školce. Volný režim a časté...

Back to Top