Platit i připlatit se vyplatí

Platit i připlatit se vyplatí

Když se má platit jakékoliv pojištění, tak převážná většina z nás o tom uvažuje, než se rozhodne. Jiné to je u povinného ručení vozidel, které je ze zákona dané v několika bodech a moc se o tom neuvažuje.

Služby pojišťoven jsou dnes z důvodu konkurence docela na úrovni. Rozšiřují své nabídky a občas se na jejich webech objeví i jejich akční nabídky se slevou.
sepsání škody

Co se týká Vašeho autopojištění, tak víte, co vše vaše povinné ručení u pojišťovny obsahuje. Mnozí řidiči si vybírají toto pojištění podle ceny a samozřejmě si vyberou, pokud možno, co nejlevnější variantu. Ale když nejste „sváteční řidič, ale své vozidlo používáte často, stojí za uvážení, jestli byste si toto pojištění neměli rozšířit.

Máte ve svém povinném ručení limit, který je ze zákona daný pouze ve výši 35 miliónů Kč, ať se jedná o zraněného člověka, nebo jeho usmrcení, škody na majetku, dále se to týká i určitého omezení asistenčních služeb. A kde je náhrada škody za Vaše poškozené auto, pokud nehodu zaviníte Vy? Ta v povinném ručení asi chybí. Poškození lidé mají z následků havárie ve velkém počtu trvalé následky. Kromě toho, když se k tomu přičtou další škody na majetku, tak ten nejnižší limit určitě nebude stačit, a co je navíc, budete muset platit ze své kapsy Vy.
padlý strom na autech

 Je toho více, proto se vyplatí nejenom navýšit pojistný limit, ale i uzavřít si k tomu havarijní připojištění, při kterém Vám pojišťovna proplatí Vaši škodu na Vašem majetku (poškozené auto, vandalismus, krádež, živelné pohromy). Ty peníze, které zaplatíte navíc, to je Vaše jistota pro budoucnost.

Na co byste neměli zapomínat, ale občas si i ověřit některé údaje, například:


·         jestli je pojistná smlouva o povinném ručení v pořádku. Případně máte možnost oprav o nových údajích, které se týkají Vašeho vozidla.


·          Nezapomeňte odhlásit vozidlo, které málo nebo vůbec nepoužíváte. Odhlásit ho dočasně nebo trvale (zde odevzdáváte registrační značky).

aplikace záchranky
Vždy jde o peníze
. Jak vám, tak i pojišťovnám. Pojištění si předem vybírejte pečlivě. Pro svou jistotu z nečekané nehody, která se může přihodit komukoliv, tak si jak pojištění, tak i havarijní připojištění, připlaťte. Jsou to možná peníze pro Vaši budoucnost.


You may also like

Jak vybrat správné běžecké boty

Jak vybrat správné běžecké boty

Správné obutí dokáže posunout váš běžecký výkon do jiné dimenze. A to platí především pro ty z vás, kteří jste doposavad...

Dostupnější možnosti v oblasti bydlení

Dostupnější možnosti v oblasti bydlení

Rostoucí ceny nemovitostí spolu s čím dál náročnějšími podmínkami pro získání hypotéky způsobily, že ne každý má možnost vlastního bydlení....

Čtyři živly

Čtyři živly

Příroda nám občas ukazuje, jakou má sílu a sesílá na nás čtyři živly. Znáte je? Už starověcí filosofové definovali čtyři...

K čemu je v bazénu zapotřebí tabletová sůl

K čemu je v bazénu zapotřebí tabletová sůl

Pořídit si bazén dnes není nic výjimečného, cenově dostupné jsou například nádrže nadzemní, kulaté, o průměru do čtyř metrů, s...

Back to Top