Ke zdravému životnímu stylu patří fitness strava

Ke zdravému životnímu stylu patří fitness strava

Chcete být fit, mít štíhlou postavu a zároveň se cítit dobře a být zdraví? Zkoušeli jste už několik různých metod a diet a nic vám nezabralo? Problém je možná v něčem úplně jiném. Děláme totiž spousty chyb při hubnutí, stravování a dalších navyklých zvycích. Kdo by po tom netoužil, mít krásnou postavu, udržovat se fit a držet si ten správný jídelníček, když na to třeba vůbec nemáme čas, a hlavně pevnou vůli. Dáme vám několik zásadních tipů a rad, jak se oprostit od těch nejhorších zlozvyků a mýtů při hubnutí a jak do svého jídelníčku zakomponovat fitness stravu snadno a nenásilně, pokud si skutečně chcete zlepšit stravovací návyky a udržet si fit postavu.

zdravá strava

Zapomeňte na všemožné diety. Pokud jste ještě neslyšeli o tom, že hladovění je ten nejhorší způsob, tak s ním okamžitě přestaňte. Představa, že když budu málo jíst, o to víc zhubnu, je totiž naprosto mylná. Když hladovíme, tělo si začíná dělat o to více tukových zásob. Možná kdybychom nic nejedli týden v kuse, pravděpodobně bychom zhubli nějaká kila, protože by si tělo už nemělo z čeho dělat tukové zásoby, ale jak by naše tělo dopadlo… A všichni přeci chceme na prvním místě mít zdravé a krásné tělo! A to, co jíme, se skutečně odrazuje na našem těle a zdraví! Také všemožné diety, o kterých jsme slyšeli a zkoušeli je, nám kolikrát nedají nic dobrého. Například pokud budete vynechávat nějaké konkrétní potraviny nebo třeba úplně cukry, vám nemůže dát nic dobrého.

ovocný salát

Poslouchejte vaše tělo a dejte mu to, o co si řekne. Když máte na něco konkrétního chuť, je to signál toho, že to vaše tělo potřebuje. Tak například pokud máte chuť na sladké, znamená to, že vašemu tělu chybí cukry, a proto byste si je měli dopřát. Ale ten nejzásadnější rozdíl mezi lidmi, co nejsou zdraví a fit a mezi těmi, co žijí zdravý životní styl, je ten, že každý přijímá cukry v jiné podobě. Když se řeknou cukry, neznamená to klasický bílý cukr a jiná sladidla obsažená v nezdravých nápojích a čoko tyčinkách. Pokud vám tělo vyšle takový signál, chuť na sladké zaženete snadno i přírodními cukry nebo jinými super potravinami, které vám ke všemu ještě dodají energii a budete se po nich cítit dobře. Zatímco po klasických cukrech, jiných těžkých či tučných jídlech, je vám těžko, jste unaveni a vaše nálada nestojí za nic. A pokud si myslíte, že zdravé potraviny, jiné přídavky a ochucovadla, jsou bez chuti, tak se mýlíte. Vše lze nahradit zdravějšími variantami chutně a rychle a také určitě rychle uvidíte žádoucí efekt.

You may also like

Zdravé pokrmy pro nejmenší

Zdravé pokrmy pro nejmenší

Jakmile se naše dítě naučí jíst pevnou stravu a začne objevovat báječný svět plný chutí, musíme dávat velký pozor na...

Ořechy

Ořechy

Nejspíše bychom mohli směle prohlásit, že jako Češi jsme národ, který miluje jídlo, všelijaké lahůdky, pochoutky a zkrátka vše, co...

Klimatizace dostupné všem

Klimatizace dostupné všem

Každou zimu se těším na léto. A maluju si ho v těch nejjasnějších barvách. Voda, sluníčko, drinky, letní radovánky, spousta...

Kéž by byl koronavirus minulostí

Kéž by byl koronavirus minulostí

V uplynulém období nás zrovna moc toho dobrého nepotkalo. I ti, kteří nejednou v minulosti snili o tom, jak krásné...

Back to Top