Zdravé pokrmy pro nejmenší

Zdravé pokrmy pro nejmenší

Jakmile se naše dítě naučí jíst pevnou stravu a začne objevovat báječný svět plný chutí, musíme dávat velký pozor na to, co mu naservírujeme na talíř.

zeleninové špízy

Zelenina

Zelenina je v jídelníčku každého člověka v podstatě nepostradatelná. Ačkoliv nemusí dítěti vždy chutnat, měli bychom dbát na to, aby jí mělo dostatek, Připravovat zeleninová jídla chutně a zdravě je kumšt, se kterým nám však pomůže leckterá kniha o vaření. Jak ale správně vybírat zeleninu? Nejlepší volbou je samozřejmě zelenina z naší zahrádky, ale ne každý takovou možnost má. Pokud zeleninu kupujeme, měli bychom vybírat tu, která se nabízí v BIO kvalitě. Návštěvou farmářských trhů, pěstitelů, nebo obchůdků s farmářskými produkty jistě nešlápnete vedle.

Ovoce

Stejně jako zeleninu, i ovoce bychom měli pořizovat v bio kvalitě. U některých druhů ovoce to však není možné, protože se pěstují pouze v tropických krajích a dováží. Kupujeme-li tedy například banány, nesmí být přezrálé, ale ani nezralé. Zavařené ovoce je také skvělou volbou, jak doplnit vitamíny, ale čerstvé je zkrátka čerstvé.

Nápoje

Slazené nápoje nejsou dobrou volbou, protože cukr dětem zkrátka škodí. Nejen jejich zoubkům a drobným tělíčkům, rovněž způsobuje poruchy spánku, psychickou nerovnováhu a bolest hlavy u jejich rodičů. Některé děti však odmítají pít obyčejnou vodu a to poté hrozí dehydratace. Skvělou alternativou slazených šťáv jsou sirupy bez cukru. Vykouzlíte s nimi chutné limonády, ochutíte čaj a ujistíte se, že vaše dítě vypije dostatek tekutin bez přidaného cukru, jsou totiž vyráběny z čerstvého ovoce.

ovocné limonády

Mlsání

Děti zkrátka rády mlsají a taková dobrá odměna je skvělým způsobem, jak jim vykouzlit úsměv na tváři. Sladkosti plné cukru však nejsou ideálním řešením a proto hledáme vhodné alternativy. V letních dnech lze sladkosti snadno nahradit ovocem. V zimě pak můžeme nakoupit nejrůznější svačinky jako jsou goudové sušenky, nebo špaldové tyčinky.

Přemýšlíte-li kde sehnat zdravé mlsání pro vaše nejmenší, vyzkoušejte e-shop KOL DO KOL, který nabízí spoustu chutných, ručně vyráběných a zdravých dobrot jak pro malé gurmány, tak pro velké mlsaly.

You may also like

Populární hra

Akita-inu

Určitě Vám už taky někdy učarovalo toto krásné, ale zároveň zvláštní plemeno. V tomto článku se o něm můžete dozvědět...

Hledáte praktický kočárek ?

Hledáte praktický kočárek ?

Jako ideálním kočárkem pro naše děti, když jsou ještě malé, se již po desetiletí ukazuje takzvaná trojkombinace, která obsahuje tři...

K čemu je v bazénu zapotřebí tabletová sůl

K čemu je v bazénu zapotřebí tabletová sůl

Pořídit si bazén dnes není nic výjimečného, cenově dostupné jsou například nádrže nadzemní, kulaté, o průměru do čtyř metrů, s...

Back to Top