Zdravé pokrmy pro nejmenší

Zdravé pokrmy pro nejmenší

Jakmile se naše dítě naučí jíst pevnou stravu a začne objevovat báječný svět plný chutí, musíme dávat velký pozor na to, co mu naservírujeme na talíř.

zeleninové špízy

Zelenina

Zelenina je v jídelníčku každého člověka v podstatě nepostradatelná. Ačkoliv nemusí dítěti vždy chutnat, měli bychom dbát na to, aby jí mělo dostatek, Připravovat zeleninová jídla chutně a zdravě je kumšt, se kterým nám však pomůže leckterá kniha o vaření. Jak ale správně vybírat zeleninu? Nejlepší volbou je samozřejmě zelenina z naší zahrádky, ale ne každý takovou možnost má. Pokud zeleninu kupujeme, měli bychom vybírat tu, která se nabízí v BIO kvalitě. Návštěvou farmářských trhů, pěstitelů, nebo obchůdků s farmářskými produkty jistě nešlápnete vedle.

Ovoce

Stejně jako zeleninu, i ovoce bychom měli pořizovat v bio kvalitě. U některých druhů ovoce to však není možné, protože se pěstují pouze v tropických krajích a dováží. Kupujeme-li tedy například banány, nesmí být přezrálé, ale ani nezralé. Zavařené ovoce je také skvělou volbou, jak doplnit vitamíny, ale čerstvé je zkrátka čerstvé.

Nápoje

Slazené nápoje nejsou dobrou volbou, protože cukr dětem zkrátka škodí. Nejen jejich zoubkům a drobným tělíčkům, rovněž způsobuje poruchy spánku, psychickou nerovnováhu a bolest hlavy u jejich rodičů. Některé děti však odmítají pít obyčejnou vodu a to poté hrozí dehydratace. Skvělou alternativou slazených šťáv jsou sirupy bez cukru. Vykouzlíte s nimi chutné limonády, ochutíte čaj a ujistíte se, že vaše dítě vypije dostatek tekutin bez přidaného cukru, jsou totiž vyráběny z čerstvého ovoce.

ovocné limonády

Mlsání

Děti zkrátka rády mlsají a taková dobrá odměna je skvělým způsobem, jak jim vykouzlit úsměv na tváři. Sladkosti plné cukru však nejsou ideálním řešením a proto hledáme vhodné alternativy. V letních dnech lze sladkosti snadno nahradit ovocem. V zimě pak můžeme nakoupit nejrůznější svačinky jako jsou goudové sušenky, nebo špaldové tyčinky.

Přemýšlíte-li kde sehnat zdravé mlsání pro vaše nejmenší, vyzkoušejte e-shop KOL DO KOL, který nabízí spoustu chutných, ručně vyráběných a zdravých dobrot jak pro malé gurmány, tak pro velké mlsaly.

You may also like

S kryty na bradavky není nutné nosit podprsenku

S kryty na bradavky není nutné nosit podprsenku

Když se muži svléknou do plavek a postaví na startovací blok v plaveckém bazénu na letních olympijských hrách, upřeně na...

Co se dá dělat v oválném zapuštěném bazénu

Co se dá dělat v oválném zapuštěném bazénu

Kdyby vám někdo položil všetečnou otázku, co budete provádět v zahradním soukromém bazénu, možná budete v rozpacích a jako jedinou...

Dovolená na horách zahladí rány na duši

Dovolená na horách zahladí rány na duši

Dovolená na horách je pro mnoho lidí nezapomenutelným zážitkem. Kromě krásné přírody a pohodové atmosféry nabízí horská dovolená také řadu...

Populární hra

Populární hra

Back to Top