Akita-inu

Akita-inu

Určitě Vám už taky někdy učarovalo toto krásné, ale zároveň zvláštní plemeno. V tomto článku se o něm můžete dozvědět něco více o prodeji akitu inu.

O plemeni

Toto plemeno psa pocházející z Japonska je vyrovnané, inteligentní, rozvážné, přátelské klidné a poměrně poslušné. Rozhodně to ale není pes na hraní, nečekejte, že Vám bude nadšeně aportovat. K dětem je též přátelský a i rodinné návštěvy přivítá. Je to dobrý hlídač věrný svému pánovi a své rodině. Akitu neuslyšíte moc štěkat, je to poměrně tichý pes. Je vhodný jak do bytu tak i do domu se zahradou, patří mezi velmi čistotná plemena. Má také silný lovecký pud, jelikož byl používán při lovu na medvědy, což může znepříjemnit procházky do lesa, kde se může nacházet zvěř, a tak může hrozit, že Vám akita uteče. Má také velkou výdrž, ale dokáže se i přizpůsobit pokud nebude mít občas čas na dlouhou vycházku.

akita-inu

Výchova a výcvik

V útlém štěněcím věku je velmi důležité socializace, hlavně s cizími psy, jinak se může stát, že se bude v dospělosti chovat vůči nim dominantě. To stejné platí i pro další domácí mazlíčky, třeba kočku. Když si na ni zvykne tak ji nechá být, ale jinou prožene. Akita je skvělým přítelem a parťákem, ráda Vás bude následovat v jakémkoliv sportu. Při výcviku nemá ráda moc časté opakování stejné věci. Ve výchově je potřeba důslednost a pevná ruka, poté je akita schopna se hodně naučit. Pro začátečníka není toto plemeno vhodné, pokud nebude mít dobrý cvičák se zkušeným trenérem. Akita bývá i dominantní.

Vzhled

Psi měří kolem 67cm a fenky 61cm. Jejich tvrdá a rovná krycí srst s hustou a měkkou podsadou nevyžaduje mnoho péče. Líná dvakrát do roka, ale zato vydatně.

štěně akita-inu

Výběr

Pokud se rozhodnete pro toto plemeno, dobře vybírejte odkud si psa koupíte. Nejlepší by byla osvědčená chovná stanice s chovnými psy dovezenými přímo z Japonska. Je potřeba si také ohlídat, zda jsou rodiče štěněte zdraví a prošli všemi zkouškami a testy, které jsou pro toto plemeno stanovené. Také by bylo výhodné, kdybyste si mohli prohlédnout rodiče štěněte.

Zajímavost

V Japonsku je akita inu prohlášena národní památkou a Japonci ji chovají ve velké úctě.

You may also like

S kryty na bradavky není nutné nosit podprsenku

S kryty na bradavky není nutné nosit podprsenku

Když se muži svléknou do plavek a postaví na startovací blok v plaveckém bazénu na letních olympijských hrách, upřeně na...

Co se dá dělat v oválném zapuštěném bazénu

Co se dá dělat v oválném zapuštěném bazénu

Kdyby vám někdo položil všetečnou otázku, co budete provádět v zahradním soukromém bazénu, možná budete v rozpacích a jako jedinou...

Dovolená na horách zahladí rány na duši

Dovolená na horách zahladí rány na duši

Dovolená na horách je pro mnoho lidí nezapomenutelným zážitkem. Kromě krásné přírody a pohodové atmosféry nabízí horská dovolená také řadu...

Populární hra

Populární hra

Back to Top